ORTAOKUL

GAZİ KOLEJİ ORTAOKULUNDA 5.6.7. ve 8. Sınıf öğrencilerimiz için Yüksek Akademik ve Sosyal Gelişim hedefleyen bir program oluşturulmuştur. MEB müfredatının yanı sıra disiplinler arası eğitim bilimlerinin geliştirmiş olduğu öğretim metodları Uzman Branş Öğretmenlerimiz ile uygulanmaktadır.

Yoğunlaştırılmış İngilizce Program uygulanan Ortaokulumuzda, yüksek seviyede akademik bir program uygulanmaktadır. Akılcı Disiplin Anlayışı ile birleşen eğitim programı öğrencilerimizin yaşıtlarından çok daha ileri bir düzeyde eğitim ve öğretim görmesini sağlamaktadır.

İletişim ve gelişim programlarının uygulanması ile ergenlik çağı problemleri öğrencilerimiz için sorun olmaktan çıkmıştır. Okulunu ve sorumluluk alanlarını seven bireyler olarak yetişen öğrencilerimizin bilimlere ve akademik çalışmalara ilgisi desteklenmektedir. Ailesi, Ükesi ve dünya ile barışık, kendini ifade edebilen hedeflerine ve ilkelerine bağlı öğrencilerin ihtiyaç duydukları tüm kazanımlar okulumuzda sağlanmaktadır. Ölçme ve değerlendirme alanında özel yöntemler uygulanmakta, test ve sınavlar ile tespit edilen eksikler birebir derslerle telafi edilmektedir.